Kokį maistą į save dedi, tas ir esi

tinklininku_mityba

Visi žinome, kad tinklinis yra gerai. Tinklinis yra smagu. Judam, sportuojam, tobulėjam. Visgi treniruotės treniruotėmis, bet be geros mitybos ir kitų gerų dalykų nė iš vietos. Kitaip tariant, jei valgysite, kas papuola, rezultato nebus. Ne tik tobulėsite lėtai, bet ir jausite nuovargį, gali prasidėti traumos, neturėsite energijos. O prie visų šių dalykų prisidės dar ir prasta nuotaika su apatija. Į „Tinklinio akademiją“ renkamės tikrai ne šių dalykų siekti.
Ši skiltis yra apie tai, ką mažiausiai galite dėl savęs padaryti, kad turėtumėte jėgų ir darbui, ir laisvalaikiui, ir, žinoma, tinklinio treniruotėms. Tai mažos gairės, kuriomis tikimės padės ir bus naudingos siekiant užsibrėžtų tinklinio treniruočių tikslų.
Linkime orientuotis į geresnę savijautą, gilesnį miegą, pastovų energijos lygį, šviesesnį veidą, žvilgsnį, švarią oda, tvirtus plaukus ir nagus – tai visi ženklai, rodantys, kad tai, ką valgote, geriate ir kaip judate yra tinkama būtent jums.
Kas labiausiai tinka mąstant apie maistą? Maistas neturi būti tik skanus, jis turi aprūpinti organizmą viskuo, kas būtina. „Dėkite“ į save tai, ką galite rasti geriausio – natūralų maistą, švarų vandenį, žolelių arbatas, vaisius, daržoves, švarią žuvį, mėsą, tinkamą duoną ar grūdų produktus, riešutus, sėklas, „lapus“ (čia kalba eina apie įvairius salotų lapus).
Gyvendami mieste patiriame pakankamai streso kiekvieną dieną darbe, vaikštome ore, kuris nėra švarus, turime daugybę progų pasilinksminti, o su jomis gauname kenksmingų medžiagų į savo organizmus. Todėl siekiant atkurti balansą, paprastomis dienomis reikia stengtis į save sudėti tai, kas geriausia, ir leisti kūnui pasiruošti toms dienoms, kai valgome, kas papuola, vartojame alkoholį, ką nors švenčiame ar dalyvaujame visą dieną trunkančiuose turnyruose.
Tai ką dedame kasdien į burną, kokia mus supa aplinka, lemia labai daug. Kodėl? Nes tai darome KASDIEN. O ką kasdien darai, tas ir esi.
Netgi pasiryžus keisti įpročius gali būti nepatogu, sunku. Bus visokių dienų. Svarbiausia nepamesti ryžto kažkur pakeliui. Paprastai tariant, reikia stengtis, kad gerų akimirkų būtų daugiau nei prastų. Tada rezultatas tikrai matysis ir jausis.
Tai ką valgote yra svarbiau negu, ką darote. Jei valgysite bet ką ir sportuosite daug, galite padaryti sau meškos paslaugą. Vietoj progreso tinklinio aikštelėje, jausitės pavargę, skaudės raumenis, kamuos prasta nuotaika. Ar tai pokyčiai, kurių tikitės „tinkliniaudami“ „Tinklinio akademijoje“? Vargu.
Turi būti BALANSAS tarp mitybos ir judėjimo – valgote gerai, judate dažnai.
Štai pagrindiniai dalykai, į kuriuos rekomenduojame atsižvelgti:
Pirma, niekada nebadaukite. Iškrovos dienų, žinoma, gali būti, bet nerekomenduojame gerti vien
vandenį ar pan. Jums tikrai to nereikia. Net istoriškai bado dietos yra kraštutinė alternatyvaus gydymo priemonė ir tik šių laikų liguistas požiūris į liesumą ir raumenų „ryškinimą“ kaip siekiamybę badavimą siekia įpiršti kaip normą. Taigi badavimui tariame griežtą ne.
Antra, valgykite skirtingą maistą – kūnas pripranta prie tų pačių maisto produktų. Taip pat reikia keisti ne tik pačius maisto produktus, bet ir gamintojus. Pvz. kiaušinius galima įsigyti skirtingose vietose, pieną taip pat ir pan., o tai jau lems, kad valgote nebe tą patį.
Trečia, gerkite kuo mažiau kavos ir alkoholio – juos „išmetus“, akivaizdus pokytis pasijaučia jau per dvi savaites, net jei daugiau nieko kito kitaip ir nedarytumėt. Kofeinas ir alkoholis yra paprasčiausi nuodai mūsų organizmams. Taigi kava siūlome mėgautis ne daugiau nei 2 kartus per dieną, o alkoholio vartojimą apskritai palikti tik ypatingoms progoms.
Ketvirta, miegui turite skirti bent 7 h. Savaitgalį 8 h tikrai. Tik pailsėjęs kūnas susidoros su tuo, ko iš jo norite ir siekiate. Mažai miego neleidžia atsigauti raumenims po tinklinio treniruočių, skatina valgyti riebesnį maistą, stabdo medžiagų apykaitą, labiau norisi kofeino ir kitų energizuojančių preparatų. Ir tai normalu, nes kūnas siekia išgyventi ir saugo pats save. Jam būtinas „kuras“.
Penkta, grynas oras – deguonis yra reikalingas mūsų medžiagų apykaitai, raumenų atstatymui, riebalų deginimui ir…visiems organizmo procesams. Be deguonies tiesiog nėra gyvybės. Jei esate labai užsiėmę ir visai neturite laiko, skirkite bent 20-30 min. per dieną paprasčiausiam pasivaikščiojimui. Skirtumą pajusite labai greitai.
Šešta, papildomi vitaminai ir mineralai yra būtini. Gyvename mieste, dirbame, mokomės, neišsimiegame, valgome toli gražu ne pilnavertį maistą, linksminamės per naktį ir, žinoma, daug judame per tinklinio treniruotes. Pasirinkite kuo natūralesnius vitaminus bei mineralus ir nuolat juos vartokite.
Kaip yra šešios zonos tinklinio aikštelėje, kurių kiekvieną savaip svarbi, taip ir šie šeši punktai kaip kokia skaičiuoklė tegul padeda jums visiems būti stipresniems, aktyviems ir linksmiems tiek tinklinio treniruočių metu, tiek už jų ribų.

Share
PRADŽIA